Schůze Senátu k zákonům kvůli koronaviru začne ve 14:00

Praha 25. března (ČTK) - Senát bude o pětici zákonů, které vláda připravila kvůli epidemii koronaviru, rozhodovat dnes od 14:00. Termín schůze ráno stanovil organizační výbor horní komory. Před jejím zasedáním zákony, které v úterý večer schválila Sněmovna, projednají senátní výbory.

Senátoři posoudí rozšíření ošetřovného, pozastavení elektronické evidence tržeb a posunutí termínu maturit a přijímacích zkoušek na střední školy. Rozhodnout mají o půlročním odpuštění minimálních záloh na zdravotní a sociální pojištění, které platí osoby samostatně výdělečně činné.

Poslanci v úterý schválili rovněž prohloubení schodku letošního státního rozpočtu ze 40 miliard na 200 miliard korun. Senát ale o rozpočtu nerozhoduje.

Sněmovna zákony schválila ve stavu legislativní nouze. Rovněž Senát normy posoudí ve zkráceném procesu, místo ústavou daných 30 dnů rozhodne do 24 hodin po schválení zákonů dolní komorou. Senátoři se podobně jako poslanci sejdou tak jako minulý týden z preventivních důvodů zhruba v polovičním počtu. Sídlo horní komory zůstává kvůli epidemii pro veřejnost uzavřeno. Přenos z jednání bude možné sledovat na senátním webu.

25.03.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět