Senát kvůli koronaviru zpřísnil pravidla pro média

Praha 10. března (ČTK) - Senát se kvůli prevenci před šířením nového typu koronaviru rozhodl zpřísnit pravidla pro přístup médií na jednání horní komory a jejích orgánů. Novináři se budou muset na jednotlivé akce předem ohlásit. ČTK o tom dnes informovala tisková tajemnice horní komory Sue Nguyen.

"Přístup novinářů na jednání orgánů Senátu bude v tuto chvíli umožněn pouze na základě včasné jednorázové akreditace pro konkrétní událost, kterou potvrdí tisková tajemnice Senátu či pověřený pracovník Kanceláře Senátu," uvedla Nguyen.

Média mají podle tiskové tajemnice do sídla horní komory parlamentu vysílat jen pracovníky, "kteří nebyli vystaveni rizikovým faktorům, které zvyšují možnost vzniku a rozšíření onemocnění" způsobeného koronavirem. Měla by také do Senátu vysílat jen nezbytný počet svých pracovníků, podotkla Nguyen.

Novináři by se podle ní do Senátu měli dostavit s dostatečným předstihem před začátkem akce, na kterou budou akreditováni, nejlépe s půlhodinovým předstihem. "S ohledem na aktuální vývoj situace mohou být u vstupu uplatněna další preventivně bezpečnostní opatření, která mohou na recepcích způsobit delší časové prodlevy při odbavování návštěvníků Senátu," dodala tisková tajemnice.

Senát s platností ode dneška už zrušil všechny akce pro veřejnost jako prevenci proti šíření koronaviru. Zrušení se týká veškerých akcí pro veřejnost, kterými jsou konference, semináře, besedy nebo vernisáže. Přístup veřejnosti na jednání senátních výborů a schůzi horní komory byl omezen. Uzavřeno je také Informační centrum Senátu. Podobná opatření přijala i Sněmovna.

10.03.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět