Senát kvůli koronaviru od úterý zrušil akce pro veřejnost

Praha 9. března (ČTK) - Senát s platností od úterý 10. března zrušil všechny akce pro veřejnost jako prevenci proti šíření koronaviru. O opatřeních dnes informovala ČTK tisková tajemnice Senátu Sue Nguyen. Dosud se zrušení týkalo komentovaných prohlídek sídla horní komory.

Zrušení se týká veškerých akcí pro veřejnost, kterými jsou konference, semináře, besedy nebo vernisáže. Uzavřeno bude také Informační centrum Senátu.

Přístup veřejnosti na jednání senátních výborů a schůzi horní komory bude omezen. Nadcházející schůzi budou moci lidé sledovat na televizní obrazovce umístěné v bývalé výstavní síni nebo prostřednictvím živého vysílání na webových stránkách Senátu. Ze schůzí výborů budou pořizovány zvukové záznamy, které budou k dispozici na senátním webu.

Podobná opatření, která souvisí s hrozbou nového typu koronaviru, přijala minulý týden také Sněmovna. Patří mezi ně uzavření galerie pro veřejnost během jednání dolní komory a zrušení plánovaných školních exkurzí do sídla Sněmovny. V dolní komoře se do odvolání nebudou pořádat ani semináře a výstavy.

Česko má podle posledních informací 35 pacientů s nákazou novým koronavirem. Testy nově potvrdily infekci u tří lidí. V posledních dnech za den přibývalo v Česku šest či sedm nových pacientů. Většina z nich se nakazila při pobytu v Itálii. Část infikovaných má vazbu ale na americký Boston, kde se konala mezinárodní konference, které se zúčastnili i lidé z Česka. Na několik dalších pacientů se nákaza přenesla v Česku.

09.03.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět