Senát v úvodu schůze uctil památku svého zesnulého předsedy

Praha 29. ledna (ČTK) - Minutou ticha na památku zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) začala dnes lednová schůze horní komory. Hold mu složil jeho zástupce v čele Senátu Jiří Růžička (za STAN). Zazněla i státní hymna.

"Zpráva o tom, že zemřel náš předseda Jaroslav Kubera nás všechny nepochybně zasáhla jako blesk z čistého nebe. Jaroslav Kubera odešel přesně tak, jak žil - rychle, neočekávaně. Člověk nabitý energií, člověk připravený vždy zažertovat, zaprovokovat. Stálý v postojích i názorech, ať už se nám to líbilo či nelíbilo," řekl Růžička.

Kubera byl pro něj "těžko nahraditelný senátor", se kterým se občas názorově rozcházel, ale nikdy se nerozešli ve zlém. "Vždycky jsme se rozešli spíš s úsměvem na rtech než v naštvanosti," dodal Růžička.

Kubera strávil v horní komoře dvě desetiletí, zhruba čtvrtstoletí stál v čele Teplic. Zemřel náhle minulé v pondělí poté, co ve své teplické kanceláři zkolaboval. Poslední rozloučení s ním se uskuteční 3. února. Vláda na stejný den vyhlásila státní smutek. Prezident Miloš Zeman oznámil, že Kuberovi udělí in memoriam Řád bílého lva.

29.01.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět