Výměna advokáta před ukončením procesu je neetická.

21.05.2015 - JUDr. Miroslav Antl
JUDr. Miroslav Antl

Je nepochybné, že obžalovaný Rath za vydatné pomoci obhájců "kvalifikovaně" zneužívá veškeré procesní možnosti trestního řádu, který dlouhodobě stále více zvýhodňuje obviněné na úkor poškozených.

S takovým jednáním obžalovaných a jejich obhájců jsem se už setkal v kauzách organizovaných brutálních vražd, resp. poprav. Tehdy byla vždy důvodem snaha o to, aby je soudy nestihly pravomocně odsoudit do 4 let vazby - a oni by museli být propuštěni z vazby na svobodu. A to šlo o velice nebezpečné vrahy. I přesto jim obhájci pomáhali.
Obžalovaný Rath se svými obhájci jasně využívají/zneužívají veškeré možnosti, které jim (bohužel) český trestní řád skýtá. Osobně to považuji za neetické (a zřejmě dobře honorované). Chování obžalovaného určitě posoudí soud (příp. i v rámci úvahy o trestu - nikoliv o vině). Předseda senátu může dát i podnět České advokátní komoře k posouzení, zda se ten či onen advokát v roli obhájce nedopustil porušení advokátských povinností, a případně ho i potrestat.
Dle mého názoru David Rath svým chováním, invektivami apod. dává nám všem najevo, co je zač. A pokud jde o obstrukce, k tomu on ani rady advokátů nepotřebuje, protože je výborně ovládá z politiky, resp. z Poslanecké sněmovny.

Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Eva Davidová
Telefon
+420 257 072 342

Zpět