Je zvláštní, že Vojtěchu Filipovi nevadí na pozici premiéra trestně stíhaný pravicový oligarcha

19.06.2018 - Milan Štěch
Milan Štěch

Reakce předsedy Senátu Milana Štěcha na článek v deníku Právo „Jako bych slyšel Okamuru, káral Dolejš Filipa“ zveřejněný dne 19. 6. 2018

Poté, co jsem si v dnešním Právu přečetl vyjádření Vojtěcha Filipa, že Miroslava Pocheho do vlády tlačí senátoři ČSSD a především pak já osobně, musím konstatovat, že autorovi těchto slov se nejspíš v důsledku jeho intrikaření vše pomotalo v hlavě. Možná že důvodem je rychlý nástup léta.

Každý, kdo se o politiku zajímá (Vojtěch Filip takovou osobou zajisté je), přece ví, že jsem hned na počátku, kdy se jméno Miroslava Pocheho objevilo ve veřejném prostoru, oznámil, že to není můj šálek kávy. Ještě jasnější stanovisko sdělil můj stranický kolega ze Senátu Jiří Dienstbier. Pokud ale předsednictvo ČSSD nominaci Miroslava Pocheho schválilo a neobjevily se žádné nové překážky pro jeho účast ve vládě, není žádný důvod návrh na ministra zahraničních věcí měnit.

Pokud se Vojtěch Filip prezentuje jako ochránce budoucí „personální čistoty vlády“, tak nechápu, že mu nevadí a naopak silně podporuje, aby v čele vlády stál trestně stíhaný premiér a pravicový oligarcha.

Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Eva Davidová
Telefon
+420 257 072 342

Zpět