Akce v sobotu 30. září 2017

září 2017

týdenPoÚtStČtSoNetýdenní přehled
35    123PDF
3645678910PDF
3711121314151617PDF
3818192021222324PDF
39252627282930 PDF

Vyhledání akce pomocí libovolného slova:

sobota 30. září 2017

Hodina:Akce:
13:00 - 15:00

Hlavní sál (VP-C)

Setkání se starosty ČR

Akce na pozvánku

pořádá/spolupořádá: místopředseda Senátu Mgr. Jiří Šesták Ph.D.

Fotogalerie (23)

Senát ocenil dlouholetou práci starostek a starostů z celé České republiky. Setkání ve Valdštejnském paláci se zúčastnili zástupci měst a obcí, kteří v jejich čele působí nepřetržitě dvacet a více let.
Sobotní setkání bylo vůbec první příležitostí, při níž byli oceněni dlouholetí zástupci měst a obcí. „Z různých průzkumů vyplývá, že se starostové a obecní zastupitelstva těší největší důvěře obyvatel. A to zřejmě proto, že se jim daří aktivně zlepšovat vybavenost našich měst, městysů a obcí, navíc proměňují také vztahy mezi lidmi,” konstatoval místopředseda Senátu Jiří Šesták, který pozvání inicioval. Jeho prostřednictím vyjádřili představitelé horní komory poděkování za dlouholeté působení starostek a starostů v zastupitelských úřadech.
Při setkání poděkoval starostům také předseda Senátu Milan Štěch, který uvedl: „Starostové jsou nejblíže občanům, které zastupují. My v Senátu máme ke starostům velmi blízko, a to i proto, že mezi senátory je velký podíl současných nebo bývalých starostů. Snažíme se jim co nejvíce naslouchat a pomáhat. Připomínky starostů jsou často podnětem pro vrácení zákonů se změnou zpět do Poslanecké sněmovny. Ti, kteří slouží svým obcím více než dvacet let a to mnohdy 24 hodin denně, 365 dní v roce, jsou mimořádnými osobnostmi, které vedou své obce tak, že znovu získávají podporu svých občanů. Za to jim je třeba poděkovat a ocenit jejich práci.“
Z oblasti jižních Čech byl mezi jinými oceněn Filip Mencl, starosta obce Novosedly nad Nežárkou. Ten k setkání dodal: „Potěšilo mě, že si Senát vzpomněl také na starosty. Baví mě život, a tím pádem mě baví život v obci. A to je ten hlavní důvod, proč to dělám.“
Na komunální úrovni pracují téměř tři stovky zástupců, kteří jsou dvacet i více let opakovaně voleni do starostenských úřadů. Na pozvání Senátu jich zde ocenění převzalo více než sto.

Tisková zpráva

Akce zobrazená se zeleným pozadím je volně přístupná veřejnosti.