Zaměstnanec/kyně zahraničního odboru (expert/ka EU)

Vloženo:08.11.2017
Kdo:ČR - Kancelář Senátu
Místo:Praha 1, Valdštejnské nám. 17/4
Pozice:Zaměstnanec/kyně zahraničního odboru (expert/ka EU)
Náplň:Zabezpečení odborného zázemí pro projednávání evropské agendy Senátem Parlamentu ČR, a to zejména v následujících oblastech (evropských politikách): justiční a policejní spolupráce, politiky týkající se kontrol na hranicích, azylu a přistěhovalectví, vnitřní bezpečnost, terorismus, právo duševního vlastnictví. Konkrétní náplní práce je zpracovávání anotací k evropským dokumentům, příprava podkladů pro jednání výborů a pléna Senátu včetně stanovisek k věcné a právní stránce projednávaných evropských dokumentů a spolupráce se senátory při přípravě projednávání těchto dokumentů; zkoumání stanovisek k evropským dokumentům zpracovaných vládou; překlady senátních usnesení k evropským tiskům do angličtiny; spolupráce v otázkách evropských záležitostí s útvary uvnitř Senátu a s útvary obdobného charakteru mimo Senát v rámci ČR i v rámci členských států EU; spolupráce při evidenci a šíření informací týkajících se projednávání dokumentů EU v Senátu a následného vývoje v rámci legislativního procesu v EU; informování o dění v evropských institucích; další konzultační a analytická činnost dle zadání vedoucího oddělení a ředitele odboru.
Požadavky:VŠ magisterského stupně právního směru; výborná znalost AJ podmínkou; znalost dalšího jazyka EU na komunikativní úrovni výhodou; profesní zájem o evropské právo zejména ve výše uvedených oblastech; výborná orientace v evropském institucionálním právu a evropském legislativním procesu; orientace v parlamentních procedurách ČR. Schopnost rychlého zařazení do dynamického pracovního kolektivu, zvládání stresových situací, spolehlivost, samostatnost, komunikační a organizační schopnosti. Trestní bezúhonnost.
Nabízíme:Platová třída 12; pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) s možností následného prodloužení po dobu RD.
Nástup:Předpokládaný - leden 2018 nebo dle dohody.
Kontakt:Mgr. Eva Vrublová; vedoucí Samostatného oddělení personálního,
tel: 257 072 750
e-mail: vrublovae@senat.cz
Poznámka:Strukturovaný životopis, motivační dopis společně s kopiemi dokladů o dosaženém vzdělání zašlete do 1. prosince 2017 do 12:00 hod. na e-mailovou adresu vrublovae@senat.cz, případně na adresu: Mgr. Eva Vrublová, vedoucí Samostatného oddělení personálního; ČR - Kancelář Senátu; Valdštejnské nám. 17/4, 118 01 Praha 1.
Obálku označte: Výběrové řízení – NEOTVÍRAT.
Kancelář Senátu si vyhrazuje právo zrušit výběrové řízení bez uvedení důvodu.