Prohlídky Senátu

Prohlídky Senátu 1 Prohlídky Senátu 2 Prohlídky Senátu 3

Vstup veřejnosti do sídla Senátu Parlamentu ČR je z důvodu protikoronavirových opatření dočasně omezen.
V měsíci červnu nabízíme školním skupinám pouze rezervace komentovaných prohlídek Valdštejnské zahrady. Přijímáme též rezervace na prohlídky Senátu, s jejichž obnovením počítáme od září 2021.

Pro organizované školní skupiny nabízí Senát celoročně komentované prohlídky, vždy v pondělí a pátek. Tyto prohlídky s průvodcem se konají každou celou hodinu od 9 do 15 hod. Na prohlídku je nutná rezervace s nejméně dvoutýdenním předstihem. Můžete ji provést pomocí tohoto formuláře, telefonicky na čísle 257 075 707 nebo osobně v Informačním centru Senátu, které je otevřeno pro veřejnost každý pracovní den od dubna do října od 9 do 16 hod. a od listopadu do března od 9 do 15 hod. Prohlídka je zdarma a trvá cca 40 minut.

Organizované školní skupiny musí s sebou na prohlídku přinést jmenný seznam (ve formátu pdf nebo doc ) všech účastníků s uvedením čísla OP (nad 15 let) a adresou školy.

Kancelář Senátu si vyhrazuje právo prohlídku modifikovat či zrušit, pokud v daném termínu probíhá v historických prostorách jednání senátorů či protokolární akce.

Kancelář Senátu nezajišťuje prohlídky cestovním agenturám.