Dny otevřených dveří Senátu

Při vstupu do vnitřních prostor Senátu žádáme návštěvníky o:

  • doklad o očkování, potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19 (PCR max. 7 dní, antigen max. 3 dny) nebo potvrzení o prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech
  • nošení respirátoru typu FFP2/KN95, dodržovaní rozestupů a používání dezinfekce

Podrobnosti zde.

Senát Parlamentu ČR pořádá pro veřejnost Dny otevřených dveří u příležitosti státních svátku 8. května a 28. října. Sídlo Senátu je v těchto dnech otevřeno od 9 do 16 hodin. Vstup volný.

Ve Valdštejnském paláci si mohou návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Hlavní sál, Rytířská síň, Audienční síň, Mytologická chodba nebo Jednací sál. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Zeleného a Růžového salonku.

Pro veřejnost je dále zpřístupněna Valdštejnská zahrada a Informační centrum.

Dny otevřených dveří - ilustrační obrázek

S ohledem na kapacitu vnitřních prostor může být vstup do sídla Senátu regulován. Návštěvníkům s předměty ohrožujícími bezpečnost a se zbraněmi nebude vstup umožněn.

Návštěvníky prosíme, aby si s sebou nebrali velká zavazadla, vstup do sídla Senátu bude umožněn pouze příchozím s příručními zavazadly.

Vzhledem k obvykle značnému zájmu veřejnosti upozorňujeme občany na možné delší čekací doby před vstupem do sídla Senátu.