Dny otevřených dveří Senátu

Senát Parlamentu ČR pořádá pro veřejnost Dny otevřených dveří u příležitosti státních svátku 8. května a 28. října. Sídlo Senátu je v těchto dnech otevřeno od 9 do 16 hodin (28. října 2018 výjimečně do 15.00). Vstup volný.

Ve Valdštejnském paláci si mohou návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Hlavní sál, Rytířská síň, Audienční síň, Mytologická chodba nebo Jednací sál. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Zeleného a Růžového salonku.

Pro veřejnost je dále zpřístupněna Valdštejnská zahrada, Výstavní síň Senátu a Informační centrum.

Ve vybraném prostoru sídla Senátu jsou připraveny komentované prohlídky pro skupiny s odborným průvodcem.

Dny otevřených dveří - ilustrační obrázek Dny otevřených dveří - ilustrační obrázek Dny otevřených dveří - ilustrační obrázek

S ohledem na kapacitu vnitřních prostor může být vstup do sídla Senátu regulován. Návštěvníkům s předměty ohrožujícími bezpečnost a se zbraněmi nebude vstup umožněn.

Návštěvníky prosíme, aby si s sebou nebrali velká zavazadla, vstup do sídla Senátu bude umožněn pouze příchozím s příručními zavazadly.

Vzhledem k obvykle značnému zájmu veřejnosti upozorňujeme občany na možné delší čekací doby před vstupem na komentovanou prohlídku.