Notifikační systém

Notifikační systém je systém, který umožňuje návštěvníkům našich stránek informování o dění v Senátu bez nutnosti pravidelného prohlížení stránek s hledanými informacemi. Zasílání informací pomocí elektronické pošty je možné objednat na odpovídajících stránkách na webu. V současnosti jsou možné notifikace o změnách senátních tisků, změnách ve složení senátních výborů a komisí a informování o jimi projednávaných senátních tiscích a také je možné nastavení zasílání informací o jednotlivých senátorech. Perioda zasílání těchto notifikací lze nastavit od nejnižší (tj. do 30 minut od zavedení změny do systému) do 1 měsíce. Kratší periody slouží k okamžitému informování, delší periody je možné využít na sestavení seznamu změn, ke kterým došlo za delší časové období.

U senátních tisků je možné nastavit informování, že byl zaslán k projednávání do Senátu nebo v Senátu vznikl nový tisk (návrh zákona nebo mezinárodní smlouvy), aby bylo možné následně objednat informování o průběhu jeho projednávání.

Systém je vytvářen ve spolupráci s Poslaneckou sněmovnou, umožnuje informování o příchodu tisku z Poslanecké sněmovny i při odeslání do Poslanecké sněmovny. V obou případech dojde k přeobjednání odpovídajících si událostí, které jsou objednány prvotně v systému jedné z parlamentních komor.

Při prvním přihlášení do systému je nutné zvolit Vaše přihlašovací jméno a adresu elektronické pošty, na kterou chcete dostávat notifikace. Systém Vám vygeneruje heslo a zašle Vám ho e-mailem. Poté se již budete moci přihlásit k odběru senátních tisků, odběru informace o novém tisku, který vznikl nebo byl zaslán k projednávání do Senátu, odběru informací o jednotlivých senátorech a informací o senátních výborech a komisích.

V případě nesprávné funkčnosti či dotazů je možné kontaktovat správce systému na mailové adrese .