Činnost Senátu PČR probíhá především na schůzích orgánů Senátu (výbory a komise) a na schůzi Senátu. Tyto schůze se konají nepravidelně v návaznosti na postoupení návrhů zákonů Poslaneckou sněmovnou, přičemž na projednání postoupeného zákona má Senát pouhých 30 dní. Senát PČR zároveň na základě požadavků občanské společnosti připravuje veřejná slyšení k celospolečenským i zásadním regionálním problémům. V sídle horní parlamentní komory se rovněž pořádá také celá řada konferencí a seminářů.

Všechny tyto akce jsou evidovány v kalendáři akcí. Pro každého, kdo by chtěl sledovat aktuální děj na schůzích Senátu je připraven on-line přenos ze zasedání Senátu a některých vybraných akcí.

Veřejná slyšení v Senátu

Zde naleznete pozvánky na veřejná slyšení Senátu. Stejně jako ze schůzí Senátu se těsnopisecké zprávy pořizují i z veřejných slyšení Senátu. O každém veřejném slyšení je vyhotoven protokol, jehož obsahem je seznam účastníků, stenografický zápis a materiály, které byly v průběhu veřejného slyšení rozdávány.

Veřejná slyšení výborů a komisí Senátu Pod tímto odkazem naleznete veškeré informace o všech veřejných slyšeních konaných v Senátu.

Týdenní program Senátu
od 13.9.2021

Předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 a člen Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR Z. Nytra a členka Výboru pro sociální politiku Senátu PČR A. Šípová se zúčastní pietního aktu u příležitosti 84. výročí úmrtí T. G. Masaryka.

Předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR J. Drahoš, předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 a člen Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR Z. Nytra, členka Výboru pro sociální politiku Senátu PČR A. Šípová a člen Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR P. Štěpánek položí kytici u sochy T. G. Masaryka u příležitosti 84. výročí jeho úmrtí.

Vystoupení Národopisného souboru Stará Líšeň, z.s. a mužského pěveckého sboru Zvonica v rámci Kulturního léta v Senátu

Stříbrné medaile předsedy Senátu

Stříbrné medaile předsedy Senátu se udělují od roku 2007 významným osobnostem z řad vědců, umělců, sportovců a dalších veřejných činitelů, kteří vynikají ve svých oborech nebo svými zvláštními činy či schopnostmi. Stříbrné medaile uděluje od roku 2012 předseda Senátu při příležitosti zářijového Dne české státnosti, příležitostně pak v případě návštěvy významných zahraničních osobností mimo toto datum.

Více informací 

Dnes v Senátu

Den otevřených dveří

  • Kolovratský palác (KP), Valdštejnský palác A a B (VP-A), Valdštejnský palác C (VP-C)
  • pořádá/spolupořádá: OKVV
  • Fotogalerie (39)
  • Akce je volně přístupná veřejnosti

Předseda Senátu Parlamentu ČR M. Vystrčil, 1. místopředseda Senátu Parlamentu ČR J. Růžička, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR J. Seitlová, místopředseda Senátu Parlamentu ČR J. Horník a předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR P. Fischer se zúčastní pietního aktu u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu.

Předseda Senátu Parlamentu ČR M. Vystrčil, 1. místopředseda Senátu Parlamentu ČR J. Růžička, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR J. Seitlová, místopředseda Senátu Parlamentu ČR J. Horník, senátor Parlamentu ČR Z. Nytra, senátor Parlamentu ČR D. Smoljak, senátor Parlamentu ČR J. Chalupský, senátorka Parlamentu ČR M. Němcová a senátor Parlamentu ČR J. Sobotka položí kytici k soše T.G. Masaryka u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu.

Předseda Senátu Parlamentu ČR M. Vystrčil se zúčastní pietní vzpomínky u Pomníku „Praha svým vítězným synům“ u příležitosti 103. výročí vzniku Československé republiky.

  • Pomník, „Praha svým vítězným synům“, nám. Pod Emauzy, Praha 2

1. místopředseda Senátu Parlamentu ČR J. Růžička a členka Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR M. Němcová se zúčastní oslavy 103. výročí založení samostatného Československa a vernisáže výstavy (PO)ZAPOMENUTÍ LEGIONÁŘI.

  • Písecká brána, K Brusce 5/208, Praha 6 - Hradčany

Hledej v akcích v Senátu

Informace o probíhajících a připravovaných akcích v Senátu. Lze vyhledávat dle zadaného výrazu