09.09.2016 - Předseda Senátu PČR M. Štěch se spolu s místopředsedou Senátu PČR Z. Škromachem a členem Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR R. Martínkem setká s předsedou Senátu Kanady J.E. panem Georgem J. Fureym.

Milan Štěch jednal s předsedou kanadského Senátu Georgem Fureym o ekonomické spolupráci obou zemí a dalších tématech. Obě země budou nadále usilovat o dokončení schvalovacího procesu Komplexní hospodářské a obchodní dohody mezi Kanadou a EU (zkráceně CETA). Milan Štěch je zastáncem smlouvy CETA zejména proto, že přinese žádoucí liberalizaci obchodních příležitostí, podobně jako obdobná smlouva s Jižní Koreou z roku 2011. Upozornil zároveň, že zejména v Německu se část obyvatel v petici vyjádřila proti obchodním smlouvám EU s Kanadou i USA (smlouva zvaná TTIP). „Doufám, že se podaří vysvětlit veřejnosti, že smlouva CETA nepřinese naší zemi negativní dopady, na rozdíl od TTIP, která je zatím pro nás velkou neznámou, a z toho plynou i moje obavy. Čeští podnikatelé mají o Kanadu zájem a my musíme udělat vše proto, abychom jim pomohli narovnat podmínky vstupu na tento trh, doposud zatížený obchodními cly a dalšími bariérami. Kanada je pro nás velmi slibným partnerem,“ dodal Štěch. „Česko je pro Kanadu velmi silným a zároveň spolehlivým partnerem v Evropě,“ dodal předseda kanadského Senátu Furey. Ten se při své třídenní návštěvě ČR setkal také s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem, s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a ministrem průmyslu a obchodu J. Mládkem. Tématy společného jednání byla též spolupráce parlamentních komor na úrovni odborných výborů, senátoři hovořili také o Ukrajině a vztazích s Ruskem nebo o situaci v EU v souvislosti s migrační krizí a brexitem.

Šipka doleva 09.09.2016 - Předseda Senátu PČR M. Štěch se spolu s místopředsedou Senátu PČR Z. Škromachem a členem Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR R. Martínkem setká s předsedou Senátu Kanady J.E. panem Georgem J. Fureym. Šipka doprava

(1/7)

akce_19408_1 akce_19408_2 akce_19408_3 akce_19408_4

Jít přímo na: 1 - 4 5 - 7