11.04.2018 - Předseda Senátu Parlamentu ČR M. Štěch spolu s předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR F. Bublanem a předsedou Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu Parlamentu ČR V. Hamplem oficiálně přijímá předsedu vlády Slovenské republiky J.E. pana Petra Pellegriniho.

Nový slovenský premiér Peter Pellegrini se odpoledne setkal s předsedou Senátu Milanem Štěchem. Jednali o postojích obou zemí k budoucnosti EU nebo o aktuální politické situaci v Česku a na Slovensku. Shodli se, že odmítavý postoj k migračním kvótám, který od počátku obě země prosazovaly v rámci EU, měl smysl a přinesl své ovoce. Předseda Senátu M. Štěch přiblížil slovenskému premiérovi aktuální politickou situaci a také ocenil shodnou zahraniční politiku na úrovni parlamentů obou zemí. Pellegrini byl dříve předsedou slovenského parlamentu a Senát právě v této pozici navštívil na jaře roku 2015. „Často v zahraničí musíme vysvětlovat, proč má naše vláda jiné názory a postoje než prezident republiky. Nicméně platí, že naše země je a také zůstane pevnou součástí NATO a Evropské unie,“ uvedl Štěch. Premiér Pellegrini ocenil shodný postoj obou zemí na migraci a bezpečnostní otázky. „Změna politiky Bruselu, na které se podílelo od samého počátku i Česko a Slovensko, je zřejmá. Tyto změny také přinášejí své ovoce: Počet migrantů mířících do Evropy se výrazně snížil. Je však třeba pokračovat v úsilí a nadále pomáhat v zemích, odkud migranti do Evropy přicházejí nejčastěji,“ řekl Štěch. Tématem jednání byl také nový rozpočtový rámec EU. Pellegrini vyjádřil znepokojení nad tím, že Brusel neřeší dlouhodobější perspektivu rozpočtu po roce 2020 a není tedy jasné, čeho chce v následujících letech dosáhnout. Oba předsedové se shodli, že je třeba v rámci EU prosazovat zejména zájmy vlastních občanů, mezi které patří např. diskutovaná rozdílná kvalita potravin.

Šipka doleva 11.04.2018 - Předseda Senátu Parlamentu ČR M. Štěch spolu s předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR F. Bublanem a předsedou Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu Parlamentu ČR V. Hamplem oficiálně přijímá předsedu vlády Slovenské republiky J.E. pana Petra Pellegriniho. Šipka doprava

(1/21)

akce_22591_1 akce_22591_2 akce_22591_3 akce_22591_4

Jít přímo na: 1 - 4 5 - 8 9 - 12 13 - 16 17 - 20 21 - 21