58. výroční zasedání Parlamentního shromáždění NATO

Logo PS NATO
Logo Senátu PČR
Logo Poslanecké sněmovny PČR

Praha, 9. – 12. listopadu 2012

Ve dnech 9.-12. listopadu 2012 bude Parlament České republiky hostit 58. výroční zasedání Parlamentního shromáždění NATO. Zasedání se zúčastní na 350 členů parlamentů z 28 členských zemí NATO, delegáti přidružených zemí a pozorovatelé, aby v Praze diskutovali otázky mezinárodní bezpečnosti.

Sobota 10. a neděle 11. listopadu budou ve znamení jednání pěti výborů PS NATO: Politického výboru; Výboru pro obranu a bezpečnost; Výboru pro vědu a technologii; Výboru pro civilní dimenzi bezpečnosti a Výboru pro ekonomii a bezpečnost. Každý z výborů bude projednávat a přijímat zprávy a politická doporučení z oblasti obrany a bezpečnosti a vyslechne si příspěvky významných vládních představitelů, akademiků, reprezentantů nevládních organizací a zástupců NATO.

V pondělí 12.listopadu vystoupí na plenárním zasedání Karl A. Lamers, předseda PS NATO, Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu České republiky, Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Petr Nečas, předseda vlády ČR, Anders Fogh Rasmussen, generální tajemník NATO, Michail Saakašvili, prezident Gruzie, Filip Vujanović, prezident Černé Hory, Egemen Bagis, ministr pro evropské záležitosti Turecka, a Nikola Grujevski, předseda vlády FYROM.

Místo konání: Kongresové centrum Praha, 5. května 65, 140 21 Praha 4

Informace pro média

Akreditace médií

Účast médií na Parlamentním shromáždění je podmíněna akreditací.
Zástupci médií mohou o udělení akreditace žádat nejpozději do 7. listopadu 2012.

Způsob a podmínky akreditace médií naleznete zde.

Tisková konference

pátek 9. listopadu v 11:00, Kongresové centrum Praha

Na tiskové konferenci vystoupil předseda Parlamentního shromáždění NATO Karl A. Lamers, vedoucí delegace Parlamentu ČR do PS NATO Jan Hamáček a generální tajemník PS NATO David Hobbs.

Program pro média

Další informace pro média

Tiskové zprávy

Projevy

Oficiální webové stránky Parlamentního shromáždění NATO