Akce v pondělí 18. března 2013

březen 2013

týdenPoÚtStČtSoNetýdenní přehled
09    123PDF
1045678910PDF
1111121314151617PDF
1218192021222324PDF
1325262728293031PDF

Vyhledání akce pomocí libovolného slova:

pondělí 18. března 2013

Hodina:Akce:

Na pozvání předsedy Senátu PČR M. Štěcha navštíví Českou republiku předsedkyně Rady federace Federálního shromáždění Ruské federace J.E. paní Valentina I. Matvijenko s delegací ve dnech 18.3. - 19.3.2013.

10:20

Zelený salonek (KP)

Předseda Senátu PČR M. Štěch spolu s předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR J. Regecem, předsedou Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR M. Krejčou a místopředsedou Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR J. Doubravou se oficiálně setkají s předsedkyní Rady federace Federálního shromáždění Ruské federace J.E. paní Valentinou I. Matvijenko.

Fotogalerie (10)

Předseda Senátu Milan Štěch jednal s předsedkyní Rady federace Federálního shromáždění Ruské federace Valentinou I. Matvijenko, která na základě pozvání předsedy Senátu zavítala do České republiky na dvoudenní oficiální návštěvu. „Úzké vztahy mezi našimi zeměmi jsou velmi starého data, patří k těm pozitivním a věřím, že se budou dále prohlubovat,“ předeslal na začátku slavnostního oběda předseda Štěch. „Mezi Ruskem a Českem jsou skutečně dávné vztahy. Máme blízkou kulturu, máme blízkou mentalitu. Hlavní ovšem je, že mezi našimi národy panuje hluboká úcta a sympatie,“ potvrdila předsedkyně Matvijenko. Klíčovými tématy diskuse byly možnosti prohloubení spolupráce obou zemí v oblasti hospodářství, vědy a výzkumu, školství a kultury a potenciál zvýšení vzájemné obchodní bilance. „Prioritou pro Rusko je nyní modernizace ekonomiky a zavádění inovačních prvků. Domnívám se, že Česká republika jde také tímto směrem, a myslím, že v tomto směru si můžeme velmi pomoci,“ konstatovala předsedkyně Matvijenko. Předsedkyně Rady federace dále zdůraznila zájem Ruska na spolupráci v oblasti jaderné energetiky a na dostavbě jaderné elektrárny Temelín. M. Štěch ubezpečil V. I. Matvijenko, že tendr na dostavbu jaderné elektrárny bude probíhat objektivně a transparentně. Předsedkyně Rady federace rovněž pozvala předsedu Senátu PČR na oficiální návštěvu Ruské federace.
Jednání se za českou stranu zúčastnili také místopředseda Senátu P. Sobotka, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost J. Regec, předseda Výboru pro záležitosti EU M. Krejča a místopředseda Výboru pro záležitosti EU J. Doubrava.

Tisková zpráva

11:00

Hala u Zeleného salonku (KP)

Pressbriefing předsedy Senátu PČR M. Štěcha a předsedkyně Rady federace Federálního shromáždění Ruské federace J.E. paní Valentiny I. Matvijenko u příležitosti její oficiální návštěvy
v České republice.

Fotogalerie (7)

Videozáznam

Tisková zpráva

11:30 - 13:00

Audienční síň (VP-C), Hlavní sál (VP-C), Mytologická chodba (VP-C), Předpokoj (VP-C), Rytířská síň (VP-C)

Předseda Senátu PČR M. Štěch pořádá slavnostní oběd na počest předsedkyně Rady federace Federálního shromáždění Ruské federace J.E. paní Valentiny I. Matvijenko za účasti místopředsedy Senátu PČR P. Sobotky, předsedy Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR J. Regece, předsedy Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR M. Krejči a místopředsedy Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR J. Doubravy.

Fotogalerie (16)

Tisková zpráva

Akce zobrazená se zeleným pozadím je volně přístupná veřejnosti.