Akce v úterý 12. března 2013

březen 2013

týdenPoÚtStČtSoNetýdenní přehled
09    123PDF
1045678910PDF
1111121314151617PDF
1218192021222324PDF
1325262728293031PDF

Vyhledání akce pomocí libovolného slova:

úterý 12. března 2013

Hodina:Akce:
09:00 - 12:00

Zelený salonek (KP)

9. schůze ÚPV

Pozvánka

09:30

Pracovna 1. mpř. Senátu P. Sobotky (VP-A)

Místopředseda Senátu PČR P. Sobotka oficiálně přijímá mimořádného a zplnomocněného velvyslance Arménské republiky v České republice J.E. pana Tigrana Seiraniana.

Fotogalerie (3)

10:00 - 13:00

Jednací sál (VP-A), Jičínský salonek (VP-A)

Kulatý stůl k návrhu novelizace daní z příjmů a jejích dopadů na nevládní neziskové organizace se zaměřením na nadace, občanská sdružení a obecně prospěšné společnosti.

pořádá/spolupořádá: místopředseda Senátu Mgr. Miluše Horská

Fotogalerie (6)

10:00

Místnost č. 352 (VP-C)

6. schůze Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice

Pozvánka

10:15 - 11:00

Zaháňský salonek (VP-C)

Předseda Senátu PČR M. Štěch spolu s místopředsedou Senátu PČR P. Sobotkou, předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR J. Regecem a předsedou Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR M. Krejčou oficiálně přijímá ministra zahraničních věcí Rumunska J.E. pana Tituse Corlăţeana.

Fotogalerie (11)

Předseda Senátu Milan Štěch jednal s ministrem zahraničních věcí Rumunska Titusem Corlăţeanem. Hlavním tématem diskuse byla otázka vstupu Rumunska do Schengenského prostoru. „Vztahy mezi našimi zeměmi se vyvíjejí pozitivně. Česká republika podpořila vstup Rumunska do Schengenského prostoru a toto stanovisko i přes negativní postoje některých západoevropských státu trvá a nic se na něm nemění,“ prohlásil předseda Senátu M. Štěch. „Moje návštěva v České republice je dalším potvrzením toho, jak dobré politické vztahy mezi našimi zeměmi panují, což se odráží i v oblasti ekonomické a kulturní,“ konstatoval rumunský ministr zahraničních věcí a vyjádřil poděkování za podporu, kterou Česká republika projevuje v otázce účasti Rumunska v Schengenském prostoru. Dalšími body rozhovoru byla mimo jiné situace v eurozóně a možnosti rozvoje vzájemných vztahů. Ministr Corlăţean poukázal na to, že vzájemná obchodní bilance mezi Českem a Rumunskem zaznamenávala i v době hospodářské krize vzestup. Ujistil zároveň, že Rumunsko má zájem o navýšení vzájemných investic a hodlá vytvářet stabilní a vstřícné prostředí pro zahraniční investory. Jednání se zúčastnil rovněž místopředseda Senátu Přemysl Sobotka, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Jozef Regec a předseda Výboru pro evropské záležitosti Miroslav Krejča.

Tisková zpráva

11:30 - 13:00

Frýdlantský salonek (VP-A)

Pracovní oběd VHZD s předsedy Hospodářského výboru a Výboru pro rozpočet a veřejné finance Senátu Polské republiky

pořádá/spolupořádá: Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu

V rámci dvoudenní návštěvy delegace polského Senátu, která se uskutečnila na pozvání předsedy Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Jana Hajdy, se ve Frýdlantském salonku konal pracovní oběd se zástupci Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Petrem Bratským, Karlem Korytářem a Veronikou Vrecionovou. Poté proběhlo pracovní setkání s 1. místopředsedkyní Senátu Alenou Gajdůškovou a předsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Janem Hajdou. Nosným tématem jednání byla polsko-česká spolupráce během vyjednávání legislativních návrhů 4. železničního balíčku.

11:30 - 11:45

Valdštejnova pracovna (VP-C)

Předseda Senátu PČR M. Štěch se setká se členy Právního výboru Senátu Indonéské republiky vedeného místopředsedkyní paní Elvianou.

pořádá/spolupořádá: předseda Senátu Milan Štěch

Fotogalerie (6)

12:30 - 16:00

Černínský salonek (KP)

Jednání KOD-KDU-ČSL a nezávislí

16:00 - 18:00

Zaháňský salonek (VP-C)

Jednání senátorského klubu SPOZ+KSČM+Severočech
k problematice životního prostředí

pořádá/spolupořádá: senátor Jaroslav Doubrava

16:30 - 17:30

Valdštejnova pracovna (VP-C)

Jednání 1. místopředsedkyně Senátu PČR Aleny Gajdůškové a předsedy Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Jana Hajdy s delegací Senátu Polské republiky

pořádá/spolupořádá: Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu

Fotogalerie (8)

17:00

Chodba místopředsedů (VP-A)

Výstava „Práce žáků SŠ Náhorní, Praha 8“

pořádá/spolupořádá: senátorka Ing. arch. Daniela Filipiová

Fotogalerie (12)

18:00 - 20:00

Frýdlantský salonek (VP-A)

Schůze SK ČSSD

pořádá/spolupořádá: Senátorský klub České strany sociálně demokratické

Akce zobrazená se zeleným pozadím je volně přístupná veřejnosti.