Kalendář akcí

únor 2013
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Týdenní program

Schůze Senátu

Seznam schůzí

23. schůze Senátu

Publikováno

Na své dvacáté třetí schůzi senátoři projednali čtyři návrhy zákonů postoupené poslaneckou sněmovnou. Dva z nich schválili (novelu trestního řádu a novelu zákona o potravinách a tabákových výrobcích) a ke dvěma přijali pozměňovací návrhy (novela zákona o trestní odpovědnosti právnických osob a novela zákona o Státním pozemkovém úřadu. Senátoři rovněž dali souhlas k ratifikaci Dohody o posíleném partnerství a spolupráci mezi Evropskou unií a Kazachstánem, přijali doporučení Výboru pro evropské záležitosti ke Sdělení „Zlepšit společný evropský azylový systém a zdokonalit zákonné možnosti“, k návrhu směrnice o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb a vyslovili souhlas s působením Leteckého poradního týmu rezortu Ministerstva obrany v Irácké republice.
V závěru schůze pak přikázali v prvním čtení návrh senátního návrhu zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem a ve druhém čtení nepřijali usnesení k senátnímu návrhu zákona o elektronických komunikacích. V posledním bodě jednání pak odročili projednávání senátního návrhu zákona o místním referendu.

22. schůze Senátu

Publikováno

Během dopoledního jednání 22. schůze senátoři projednali celkem 6 bodů. Přijali pozměňovací návrhy k zákonu o soudních poplatcích a schválili novelu zákona o trestním řízení soudním. Dále přijali doporučující stanovisko Výboru pro záležitosti evropské unie k Návrhu rozhodnutí Rady, kterým se přijímají ustanovení pozměňující Akt o volbě členů Evropského parlamentu ve všeobecných a přímých volbách a k Balíčku opatření ke kontrole nabývání a držení zbraní a proti nedovolenému obchodu se střelnými zbraněmi a výbušninami. Rovněž dali souhlas k ratifikaci Dohody mezi Českou republikou a Mezinárodní organizací kriminální policie - INTERPOL o výsadách a imunitách poskytovaných v souvislosti s konáním 44. Evropské regionální konference. V závěru dopoledního jednání, které trvalo do 15 hodin, senátoři schválili, po dlouhé debatě v obecné rozpravě, novelu školského zákona.
Během odpoledního jednání schválil Senát novelu zákona o podpoře malého a středního podnikání, novelu zákona o podnikání na kapitálovém trhu, novelu zákona o zdravotních službách a přijali pozměňovací návrhy k novele zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Dále senátoři přijali doporučující stanovisko Výboru pro záležitosti evropské unie k Balíčku pravidel pro digitální smlouvy, k daňovému balíčku a k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o zajištění přeshraniční přenositelnosti on-line služeb poskytujících obsah. Následně senátoři dali souhlas k ratifikaci Smlouvy mezi Českou republikou a Chilskou republikou o zamezení dvojímu zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu a z majetku. V samotném závěru 23. schůze senátoři schválili dva senátní návrhy zákonů - novelu o státní službě a zákon o veřejných kulturních institucích.

Akce pro veřejnost

Seznam akcí

Nejsledovanější tisky

Nejsledovanější tisky na webu Senátu

262/08
Ústava ČR - přímá volba prezidenta
256/10
Zákon o hazardních hrách
239/10
Zákon o ochraně zemědělského půdního fondu
220/10
Veřejné zakázky
248/10
Zákon o o potravinách a tabákových výrobcích