Kalendář akcí

květen 2016
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Týdenní program

Schůze Senátu

Seznam schůzí

23. schůze Senátu

Publikováno

Na své dvacáté třetí schůzi senátoři projednali čtyři návrhy zákonů postoupené poslaneckou sněmovnou. Dva z nich schválili (novelu trestního řádu a novelu zákona o potravinách a tabákových výrobcích) a ke dvěma přijali pozměňovací návrhy (novela zákona o trestní odpovědnosti právnických osob a novela zákona o Státním pozemkovém úřadu. Senátoři rovněž dali souhlas k ratifikaci Dohody o posíleném partnerství a spolupráci mezi Evropskou unií a Kazachstánem, přijali doporučení Výboru pro evropské záležitosti ke Sdělení „Zlepšit společný evropský azylový systém a zdokonalit zákonné možnosti“, k návrhu směrnice o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb a vyslovili souhlas s působením Leteckého poradního týmu rezortu Ministerstva obrany v Irácké republice.
V závěru schůze pak přikázali v prvním čtení návrh senátního návrhu zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem a ve druhém čtení nepřijali usnesení k senátnímu návrhu zákona o elektronických komunikacích. V posledním bodě jednání pak odročili projednávání senátního návrhu zákona o místním referendu.

22. schůze Senátu

Publikováno

Během dopoledního jednání 22. schůze senátoři projednali celkem 6 bodů. Přijali pozměňovací návrhy k zákonu o soudních poplatcích a schválili novelu zákona o trestním řízení soudním. Dále přijali doporučující stanovisko Výboru pro záležitosti evropské unie k Návrhu rozhodnutí Rady, kterým se přijímají ustanovení pozměňující Akt o volbě členů Evropského parlamentu ve všeobecných a přímých volbách a k Balíčku opatření ke kontrole nabývání a držení zbraní a proti nedovolenému obchodu se střelnými zbraněmi a výbušninami. Rovněž dali souhlas k ratifikaci Dohody mezi Českou republikou a Mezinárodní organizací kriminální policie - INTERPOL o výsadách a imunitách poskytovaných v souvislosti s konáním 44. Evropské regionální konference. V závěru dopoledního jednání, které trvalo do 15 hodin, senátoři schválili, po dlouhé debatě v obecné rozpravě, novelu školského zákona.
Během odpoledního jednání schválil Senát novelu zákona o podpoře malého a středního podnikání, novelu zákona o podnikání na kapitálovém trhu, novelu zákona o zdravotních službách a přijali pozměňovací návrhy k novele zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Dále senátoři přijali doporučující stanovisko Výboru pro záležitosti evropské unie k Balíčku pravidel pro digitální smlouvy, k daňovému balíčku a k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o zajištění přeshraniční přenositelnosti on-line služeb poskytujících obsah. Následně senátoři dali souhlas k ratifikaci Smlouvy mezi Českou republikou a Chilskou republikou o zamezení dvojímu zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu a z majetku. V samotném závěru 23. schůze senátoři schválili dva senátní návrhy zákonů - novelu o státní službě a zákon o veřejných kulturních institucích.

Akce pro veřejnost

Seznam akcí

7.ročník mezinárodního festivalu pěveckých námořnických souborů s názvem "SHANTYFEST 2016"

Publikováno

  • 14:00 - 16:00
  • Valdštejnská zahrada (VP-C), Sala terrena (VP-C)

Vystoupení Dechového orchestru Jablunkovanka v rámci Kulturního léta v Senátu

Publikováno

Nejsledovanější tisky

Nejsledovanější tisky na webu Senátu

262/08
Ústava ČR - přímá volba prezidenta
256/10
Zákon o hazardních hrách
248/10
Zákon o o potravinách a tabákových výrobcích
220/10
Veřejné zakázky
239/10
Zákon o ochraně zemědělského půdního fondu