Kalendář akcí

listopad 2015
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Týdenní program

Schůze Senátu

Seznam schůzí

14. schůze Senátu

Publikováno

V úvodu 14. schůze nejprve senátoři projednali v 1. čtení a následně přikázali výborům k dalšímu projednání návrh senátního návrhu senátora Václava Lásky zákona o regulaci reklamy. Poté následoval blok čtyř zákonů ministra vnitra. Senátoři tak postupně projednali zákon o Hasičském záchranném sboru, novelu zákona o azylu, novelu zákona o evidenci obyvatel a novelu zákona o poštovních službách. Všechny tyto zákony senátoři schválili, je však třeba poznamenat, že rozprava ohledně azylového zákona byla velmi rozsáhlá. V závěru dopoledního jednání senátoři schválili novelu zákona o organizaci a provádění sociálního zabezpečení a dali souhlas k ratifikaci Protokolu k Úmluvě Mezinárodní organizace práce č. 29 o nucené práci.
Odpolední jednání zahájil svými body ministr financí, když v Senátu uspěl s novelou zákona o spotřební dani a smlouvou s nizozemským královstvím o výměně informací v daňových záležitostech. Senátoři dále schválili novelu zákona o Národním parku České Švýcarsko, dali souhlas k ratifikaci Úmluvy o mezinárodní železniční přepravě a přijali na doporučení Výboru pro evropské záležitosti změnu rámcové pozice k návrhu nařízení Rady o zřízení Úřadu evropského veřejného žalobce. V samotném závěru 14. schůze pak senátoři přijali pozměňovací návrhy k novele zákona o pedagogických pracovnících a novele zákona o ochraně spotřebitele.

13. schůze Senátu

Publikováno

V úvodu 13. schůze Senátu nejprve senátoři přikázali v prvním čtení novelu autorského zákona, kterou předložil senátor Ivo Valenta. Následně se senátoři věnovali informacím vlády ze dvou jednání Evropské rady. Vzhledem k tomu, že se jednání Senátu zúčastnil, a oba body rovněž i odůvodnil, předseda vlády, byla rozprava k oběma informacím rozsáhlá a zabrala celý zbytek dopoledního jednání. Poté co bylo vše řečeno a řádně vysvětleno, vzali obě informace senátoři na vědomí.

Odpolední jednání zahájil blok dvou zákonů ministryně pro místní rozvoj. Senátoři nejprve přijali pozměňovací návrhy k novele zákona o některých podmínkách podnikání a o výkonu některých činností v oblasti cestovního ruchu, aby po té schválili novelu zákona o podpoře regionálního rozvoje. Součástí 12. schůze byly i tři evropské body, které předložil Senátu ministr vnitra. Jednalo se o Rozhodnutí Rady, kterým se stanoví dočasná opatření v oblasti mezinárodní ochrany ve prospěch Itálie, Řecka a Maďarska, Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zřizuje krizový relokační mechanismus a Balíček opatření k návratové politice a vnější dimenzi migrační krize. Ke všem těmto bodům přijel Senát doporučení, která navrhl Výbor pro záležitosti Evropské unie.

Posledním bodem jednání pak byl návrh zákon o registru smluv. Od samého počátku bylo zřejmé, že se senátoři s tímto návrhem zákona příliš neztotožnili. V rozsáhlé diskuzi vystoupili senátoři napříč politickým spektrem, a až na několik výjimek byli všichni k tomuto návrhu zákona kritičtí. Důsledkem toho pak bylo přijetí řady pozměňovacích návrhů a další osud tohoto zákona je tak v rukou Poslanecké sněmovny.

Akce pro veřejnost

Seznam akcí

Nejsledovanější tisky

Nejsledovanější tisky na webu Senátu

262/08
Ústava ČR - přímá volba prezidenta
137/10
Zákon o evidenci obyvatel
185/09
ZO o dani z nabytí nemovitých věcí
126/10
Zákon o registru smluv
139/10
Zákon o ochraně spotřebitele