Kalendář akcí

prosinec 2014
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Týdenní program

Schůze Senátu

Seznam schůzí

3. schůze Senátu

Publikováno

Na své 3. schůzi projednali senátoři celkem pět návrhů zákonů. Tři z nich byla schváleny (jednalo se o novelu zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, novelu zákona o spotřebních daních a o zákon o výměně informací o finančních účtech se Spojenými státy americkými pro účely správy daní), k novele zákona o veřejném zdravotním pojištění a k novele zákona o dani z přidané hodnoty však přijali pozměňovací návrhy. Protože je nezbytné, aby platili od 1. ledna 2015, bude je muset do konce roku ještě jednou projednat Poslanecká sněmovna a podepsat prezident republiky.

Senátoři rovněž dali souhlas k ratifikaci šesti mezinárodních smluv. Jedná se o Dohodu o přidružení mezi Evropskou unií a Ukrajinou, Mezinárodní úmluvu o normách výcviku, kvalifikace a strážní služby námořníků, Dohodu mezi ČR a USA o zlepšení dodržování daňových předpisů, Dohodu mezi ČR a Monakem o výměně informací v daňových záležitostech, Dohodu o převádění a sdílení příspěvků do jednotného fondu pro řešení krizí a o Dohodu mezi vládou ČR Hongkongem o leteckých službách.

Dále senátoři nevydali k trestnímu stíhání senátora Milana Pešáka, schválili Pravidla hospodaření senátorských klubů pro příští rok, vzali na vědomí informaci vlády o jednání Evropské Rady, která se bude konat ve dnech 18. – 19. prosince a senátorku Zdeňku Hamousovou zvolili novou členkou Organizačního výboru.

2. schůze Senátu

Publikováno

2. schůzi Senátu v 10. funkčním období zahájili senátoři projednáním žádosti prezidenta o vyslovení souhlasu s jmenováním soudce Ústavního soudu. Senátoři se k této žádosti vyjádřili kladně a tak JUDr. David Uhlíř doplnil počet ústavních soudců. Déle senátoři vzali na vědomí informaci o jednání Evropské Rady a dali souhlas k ratifikaci smlouvy mezi Českou republikou a Srbskem o výměně a vzájemné ochraně utajovaných informací.

Poté senátoři vyslovili předběžný souhlas s návrhem nařízení Evropského parlamentu a Rady o statutu evropské nadace (FE), kterým se zavádí v oblasti práva Evropské unie jednotná nadnárodní právní forma nadace, kterou překládalo ministerstvo spravedlnosti.

V závěru schůze pak senátoři odročili o 60 dní projednávání dvou senátních návrhů (novela zákona o církvích a náboženských společnostech a novela zákona o soudních exekutorech) a vzali zpět novelu zákona o hmotné nouzi, která již byla předložena do Poslanecké sněmovny. Důvodem tohoto zpětvzetí byla ta skutečnost, že již byla schválena obdobná novela, kterou do PS předkládala vláda. V samotném závěru schůze pak senátoři vyslovili souhlas se zřízením podvýborů Senátu.

Akce pro veřejnost

Seznam akcí

Nejsledovanější tisky

Nejsledovanější tisky na webu Senátu

262/08
Ústava ČR - přímá volba prezidenta
380/09
Zákon o DPH
343/09
Zákon o daních z příjmu
185/09
ZO o dani z nabytí nemovitých věcí
345/09
Zákon o DPH