04.12.2017 - Předseda Senátu PČR M. Štěch se spolu s předsedou Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu PČR V. Hamplem oficiálně setká s předsedou Senátu Národního kongresu Chilské republiky J.E. panem Andrésem Zaldívarem Larraínem.

Na čtyřdenní návštěvu Česka přijel předseda Senátu Chile Andrés Zaldívar Larraín. Se svým protějškem Milanem Štěchem jednal v Senátu zejména o hospodářské spolupráci obou zemí, ale i situaci v Jižní Americe po nástupu amerického prezidenta Donalda Trumpa nebo o vnitřních problémech, se kterými se Chile potýká. Podrobně hovořili třeba o podpoře sociálního bydlení a energetickém zajištění Chile, na kterém se podílejí české firmy. Oba předsedové hovořili také o situaci ve Venezuele a na Kubě.
Tématem byl také nárůst populistických hnutí napříč světem a sociální nerovnost. Chile v současnosti rozvíjí systém sociálního bydlení, podle kterého se sociálně nejslabší obyvatelé dostanou za symbolické ceny ke komfortnímu bydlení ve vybavených lokalitách.
Předseda chilského Senátu v Česku jednal také s ministrem financí, v následujících dnech se setká též s premiérem a zástupci Poslanecké sněmovny.

Šipka doleva 04.12.2017 - Předseda Senátu PČR M. Štěch se spolu s předsedou Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu PČR V. Hamplem oficiálně setká s předsedou Senátu Národního kongresu Chilské republiky J.E. panem Andrésem Zaldívarem Larraínem. Šipka doprava

(1/11)

akce_21815_1 akce_21815_2 akce_21815_3 akce_21815_4

Jít přímo na: 1 - 4 5 - 8 9 - 11